Ana Sayfa Genel Sahte Peygamber evini gazetecilere açtı

Sahte Peygamber evini gazetecilere açtı

Türkiye’nin diline kendini sözde Mesih ilan etmesiyle düşen Hasan Mezarcı, Düzce’nin Aydınpınar köyündeki çiftlik evini gazetecilere açtı.

Dedesinden kalma çiftlikte kendini Meryem ana sanan eşi ile yine kendini havari sanan bir gurup taraftarıyla yaşamını sürdüren sahte Mesih, 1997 yılında İstanbul Metris Ceza evinde yatarken sahte peygamberlik söylentisini ortaya atmış.

Lüks çiftlikte eşiyle birlikte kar topu oynayıp tavuklarını besleyen Mezarcı, verdiği röportajda ise Peygamber Efendimiz ve diğer peygamberlerle ilgili akla ziyan sözler sarf ediyor.

Kendinin diğer peygamberlerden farkı olmadığını zırvalayan Mezarcı, yanına gelen müritlerinin de sözde mucizelerine şahit olduklarını anlatıyor.   

Kendini Mezarcının havarisi sanan Ayhan Akpınar ise eski bir Diyanet İşleri çalışanıymış. Hasan Mezarcıya inandığı için Diyanetten atıldığını anlatan Akpınar; “Meryem oğlu Mesih İsa, Hasan Mezarcıdır dediğim için Din İşleri Yüksek Kurulu kararıyla Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevime, beni kafir ve mürted ilan ederek son verdiler.” dedi.

Mezarcının eşi Esin Tatlı Mezarcı de kendinin Meryem an ilan etmiş. Sahte peygamberin sahte Meryem anası, kutsal kitapta bahsi geçen kutsal kasenin kendi olduğunu sanıyor.

Röportaj sırasında ekonomiden de bahseden Mezarcı, günahın sadece belli konularla sınırlı olmadığını, insanları asgari ücretle çalıştırmanın da günah olduğunu belirtiyor.

Mezarcıya göre kapitalist sömürüden daha büyük bir günah yok.

Mezarcı; “Türkiye’de bir avuç adam ülkenin bütün servetini tüketiyor. Ama diğer taraftan milyonlarca insan açılık sınırında asıl günah bunlar.” İfadelerini kullanıyor. (ÖMER KEBELİ)

Must Read

33 askerimizi şehit eden saldırının detayı belli oldu

İdlip’te Türk askerine düzenlenen ve 33 Mehmetçiğin şehit olmasıyla sonuçlanan saldırının detayları belli oluyor. Rusya saldırının ardından yaptığı açıklamalarla inkar politikası izlerken,...

Suriye’den gelen haber Türkiye’nin yüreğini yaktı

Türkiye, idlip’te Esad güçlerinin saldırısı sonucu 33 kahraman askerini kaybetti. Şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli olamaya başlarken dün yaşanan...

33 şehidimiz var

Suriye’den acı haberler peş peşe geliyor. Şehit sayını 9 olarak açıklayan Hatay Valisi Rahmi Doğan, son yaptığı açıklamada 33 Mehmetçiğin şehit olduğunu...

Yandaş medya 3 maymunu oynuyor

Türkiye, Suriye’nin İdlib kentinden görev yapan Mehmetçikten gelecek haberlere kilitlendi. Sosyal medya platformu Facebook ve Twettr’da Suriye’de çok sayıda askerin şehit olduğu...

Corona virüs hurafeleri

Dünya çapında etki yapan Corona virüs tehlikesine karşı alınacak önlemleri bu haberimizde mercek altınına aldık. Uzmanlar bazı önerilerin hurafeden ibaret olduğu konusunda...