Ana Sayfa Genel Elebaşına gül veren Perinçek günah çıkartıyor

Elebaşına gül veren Perinçek günah çıkartıyor

PKK kampında terörist başı Abdullah Öcalan’a gül vermesiyle Türkiye’de hafızalara kazınan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HDP üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Bir TV’de, 2015 yılında Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı ittifak görüşmelerini anlatan Perinçek, elinde belge olduğunu belirtip, ‘CHP liderinin kendisine ‘HDP olmazsa ittifak olmaz’ yanıtını verdiğini öne sürüyor.

Geçmişini unutup, PKK üzerinden CHP’yi vurmaya çalışan Perinçeğin bu çıkışı ise yandaş medya organlarında manşete taşındı.

Geçmişte, PKK elebaşı Öcalan ile onlarca kez bir araya gelmekten çekinmeyen ve 1991 yılında teröristlerin yuvalandığı Beka vadisini ziyaretinde terörist başına Gül uzatarak samimi fotoğraflar veren eski İP’li şimdi ise Vatan Partisinin Genel Başkanı olan Doğu Perinçek, bulduğu her fırsatta CHP’yi PKK’ya ve HDP’ye destek olmakla suçluyor.

Saldırgan tavıyla bir yandan geçmiş günahlarını çıkartan Perinçek, diğer yandan bir hayli kabarık olan PKK sicilini unutup hedef şaşırtma peşinde koşuyor.

Ergenekon sürecinin ardından 2016 yılından buyana iktidarla paralel çizgide yol alan Perinçek ve ekibi, 2019 yılında Euronews RÖP programında Dilek Gül’e yaptığı açıklamada terörist başına metiyeler dizmişti.

Perinçek, terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin, “Öcalan’la geçmişte görüşmeleriniz oldu, yine olsa kendisine ne söylersiniz?” sorusuna; “Benimle görüşmede doğru şeyler savunmuştu. Abdullah Öcalan, İmralı’ya girdikten sonra Türkiye devletinin tarafına geçti.” yanıtını vermişti.

Bugüne dönecek olursak, belikli Perinçek tüm bu yaptıklarının unutulduğunu sanıyor.

Eğer sanmasa bugün televizyona çıkıp, HDP ve PKK üzerinden CHP’ye saldırmaz.

Yandaş medyaya da ayrı bir parantez açmak gerek.

Geçmişte PKK ile kol kola giren bir şahsiyetin bugün çıkıp CHP’yi HDP ile ilişkilendiren açıklamaları, belikli yandaşlık iştahlarını kabartmış. Yıllar önce ağza alınmayacak ifadelerle haber yaptıkları Perinçeği bugün manşetlerine kondurmaktan hiç utanmıyorlar. Çünkü hepsi aynı yolun yolcusu, aynı gemide yol alıyorlar.         

Must Read

33 askerimizi şehit eden saldırının detayı belli oldu

İdlip’te Türk askerine düzenlenen ve 33 Mehmetçiğin şehit olmasıyla sonuçlanan saldırının detayları belli oluyor. Rusya saldırının ardından yaptığı açıklamalarla inkar politikası izlerken,...

Suriye’den gelen haber Türkiye’nin yüreğini yaktı

Türkiye, idlip’te Esad güçlerinin saldırısı sonucu 33 kahraman askerini kaybetti. Şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli olamaya başlarken dün yaşanan...

33 şehidimiz var

Suriye’den acı haberler peş peşe geliyor. Şehit sayını 9 olarak açıklayan Hatay Valisi Rahmi Doğan, son yaptığı açıklamada 33 Mehmetçiğin şehit olduğunu...

Yandaş medya 3 maymunu oynuyor

Türkiye, Suriye’nin İdlib kentinden görev yapan Mehmetçikten gelecek haberlere kilitlendi. Sosyal medya platformu Facebook ve Twettr’da Suriye’de çok sayıda askerin şehit olduğu...

Corona virüs hurafeleri

Dünya çapında etki yapan Corona virüs tehlikesine karşı alınacak önlemleri bu haberimizde mercek altınına aldık. Uzmanlar bazı önerilerin hurafeden ibaret olduğu konusunda...